info@sportinator.cz
Fotbal 2019? Oblékněte výběr TOP fanouškových triček

hockey-100729_640

Oproti loňsku, kdy se v Rusku hrálo mistrovství světa, je fotbalová sezóna trochu chudší – žádný velký turnaj nás, fotbalové fanoušky, nečeká. Co nás ale čeká (a co už se hraje), je kvalifikace o mistrovství Evropy 2020. 

Naši hrají o postup na Euro 2020

 To bude svým způsobem výjimečné – poprvé v historii se bude hrát po celé Evropě, zápasy se odehrají na stadionech ve 13 městech celého kontinentu. Od Wembley v kolébce fotbalu v Anglii, přes Olympijský stadion v Římě po taktéž Olympijský stadion v ázerbajdžánském Baku.

Postup do finálové části nemá jistý nikdo. Ani pořadatelské země, jak bývá zvykem. Kvalifikací si musí projít každý. Včetně fotbalistů Česka, kteří mají ve skupině Anglii, Bulharsko, Černou Horu a Kosovo. Přímo na šampionát postupují týmy na prvních dvou místech, mělo by to klapnout, co říkáte? 

Liga Mistrů a Evropská liga. Dočkáme se překvapení?

Nejslavnější evropská fotbalová soutěž běží letos svým už 64. ročníkem. Finálové utkání se bude konat 1. června 2019 ve 21:00 v Madridu na stadionu Wanda Metropolitano. Jisté je jedno – Real Madrid svoje vítězství z loňska neobhájí.

V Evropské lize, dřívějším Poháru UEFA, bude znám vítěz 29. května 2019, finálové utkání se odehraje na Olympijském stadionu v Baku. Šanci na vítězství má po dlouhé době i český tým – Slavia Praha, které postupně přešla přes Genk, Bordeaux či španělský velkoklub FC Sevilla, si to v souboji o semifinále rozdá s dalším gigantem – anglickým FC Chelsea.

Česká liga? Slavia nahoře, Plzeň nic moc, Sparta někde uprostřed

Tak takhle nějak vypadá česká nejvyšší fotbalová soutěž v jedné větě. Kluby i fotbalové fanoušky čeká v tomto ročníku zásadní novinka – hraje se novým systémem. Fortuna liga má základní část o 30 kolech, po ní následuje nadstavbová část, ve které si spolu kluby zahrají podle umístění v základní části v několika skupinách. Ve skupině o titul (1. – 6. místo po základní části), skupina o účast v Evropské lize UEFA (7. – 10. místo po základní části) a skupina o záchranu (11. – 16. místo po základní části).

Vidíte, i přesto, že nás letos žádný velký fotbalový turnaj nečeká, fandit čemu a komu určitě je. Máme pro vás fanouškovská trička na fotbal univerzální i trička, ve kterých vyjádříte svoji podporu přímo konkrétním fotbalovým hvězdám. Cristiano Ronaldo, Kylian Mbappé, Zlatan Ibrahimovič, Eden Hazard, Neymar, Lionel Messi… ty všechny pro vás máme. Na tričkách v různých barvách, velikostech i provedeních pro pány i dámy.

 

Tipy na fotbalová trička