info@sportinator.cz
Jaká trička nosit v zimě na sport?

active-15926_640

Můžete si při běhání nebo na lyžích obléknout sebelepší bundu, ale pokud vás za chvíli začne studit na zádech pot, je požitek ze sportu pryč. Stejně jako zdraví. Prochlazení, záněty svalů, problémy s klouby, to všechno začíná u špatné volby oblečení, hlavně té jeho části, která je nejvíc u těla – trička.

Běhání, cyklistika, nordic walking, běžky. Je některý z těchto sportů i vaším oblíbeným? Nebo dáváte přednost jiným pohybovým aktivitám na sněhu a v mraze? Než začnete polykat první kilometry, nezapomeňte se dobře obléknout.

To znamená jediné – naučte se správně odvádět vlhko a pot od pokožky, tj. dbejte na na správné vrstvení. I malé šlápnutí vedle se totiž v tomto případě nepříjemně podepíše na zdraví.

Kdo je v suchu… má to v suchu

Největší pozornost věnujte při zimním sportování základní vrstvě oblečení, tedy vrstvě, kterou si berete na holé tělo. V zimě totiž víc než po zbytek roku právě ona rozhoduje, jestli zůstanete po celou dobu sportovní aktivity v suchu, nebo jestli vás po pár minutách intenzivnějšího výkonu začne nepříjemně studit pot.

Náš tip: Na rozdíl o teplých měsíců zapomeňte na bavlněná trika a nátělníky. Bavlna sice výborně saje pot, už ho ale neumí odvést od těla. A mokré triko znamená v zimě krůček k prochladnutí.

Mnohem vhodnější než bavlna jsou na zimní sporty funkční materiály. Ty odvedou pot od těla velmi rychle, rychle také schnou – a vy tak po celou dobu zimních radovánek zůstanete v suchu. Platí jednoduché pravidlo – i když se ve funkčním tričku zpotíte sebevíc, nejste mokří, tričko se nelepí ani nestudí.

Funkční tričko je fajn, ale úplně všechno nedokáže

Zvlášť, když ostatní oblečení zvolíte špatně. Alfou a omegou fungování funkčních materiálů je totiž správný výběr dalších vrstev. Pokud na funkční tričko natáhnete neprodyšný rolák a přes něj ještě „igelitovou“ šusťákovku, nebude vám skoro k ničemu – pot, který tričko odvede od těla, se musí dostat někam dál. A rolák nebo šusťáková ho nepustí.

Pozor dejte také na správnou velikost. Při výběru funkčního trička platí, že čím více přiléhá k tělu, tím lépe odvádí vlhkost.

My a oblečení z funkčních materiálů? Máme!

Funkční trička, kraťasy nebo třeba legíny najdete v naší vlastní kolekci SPORT & FASHION. Tady je malá ochutnávka.