info@sportinator.cz
Nejlepší hokejová trika najdeš na Sportinátoru!

hockey-100729_640

Poprvé se hra se zahnutou hokejkou a kulatým míčkem hrála už… před 5 000 lety – obrazy z Národního muzea v řeckých Aténách mluví jasně. Od Řeků se hra dostala k Římanům, od nich do celé západní Evropy, třeba do Skotska (bandy) nebo Irska (skinty). Hokej jako takový to ovšem ještě nebyl.

Na ledě se začalo hrát až za mořem, v severní Americe, kde se za dřevěným míčkem se zahnutými holemi honili Indiáni. Na udusaném zledovatělém sněhu. Jestli tedy takhle vznikl lední hokej? Pravděpodobně ne, podle všeho jej do Kanady dovezli Angličané.

A v Kanadě se z ledního hokeje stal sport, který dnes patří k nejpopulárnějším na světě. A ve kterém máme i my tolik úspěchů. První hokejový zápas se odehrál v roce 1855 v Halifaxu, hřiště mělo 300 metrů na délku, za každé mužstvo hrálo 50 hráčů. Ještě po roce 1880 se lední hokej hrál v patnácti lidech na každé straně, hrálo se na poločasy po půl hodině. Až od roku 1893, kdy začala NHL, vypadá hokej tak, jak ho známe dneska.

A co lední hokej a Česko?

 Pod názvem bandy se hrál od roku 1889, v listopadu 1908 pak byl založený Český hokejový svaz, o rok později se „repre“ poprvé ukázala na mezinárodním turnaji v Chamonix. Rozmach hokeje v českých zemích odstartoval po roce 1932, kdy byla postavena první hokejová hala na Štvanici, kde se rok na to odehrálo mistrovství světa – a naši byli poprvé na stupních vítězů (třetí).

První titul z mistrovství světa v ledním hokeji česká (tehdy československá) reprezentace přivezla v roce 1947, samostatný český tým uspěl poprvé ve Vídni 1996. V roce 1998 se český hokej zapsal do historie, když tým kolem Jaromíra Jágra vyhrál olympijské Nagano.

Nejlepší hokejová trička najdeš na Sportinátoru!

Lední hokej u nás na e-shopu nehraje žádné druhé housle. Naopak, hokejová trika patří k nejoblíbenějším. V dámském i pánském provedení, ve všech velikostech, které máme. Na triku u nás najdeš hokejové legendy, vtipné motivy, na dračku jdou hokejová trička s motivem Česka.

TOP 4 hokejové legendy na tričku

Legendární Džegr, největšího osobnost kanadského hokeje dneška a dva zástupci ruské hokejové školy – tyhle hokejisty jste si u nás v roce 2018 oblíbili nejvíc. 

     

TOP 4 fanouškovská trička na hokej

Pojedeš fandit na mistrovství světa do Bratislavy? Tričko Czech Hockey jasně řekne, na čí stojíš straně. Mezi bestsellery patří i hokejové tričko pro hokejové mámy a model, který za tebe řekne „je hokej, teď nemůžu".